Close

augusts 11, 2015

Lifehack: piemājas tuvākās pieturas transporta saraksts viena klikšķa attālumā

IMG_4360

Šo es izdarīju jau pirms kāda laika un tajās retajās reizēs, kad uz darbu vai centru gribu braukt ar sabiedrisko transportu, ļoti noder.

Tātad, stāsts ir par QR kodiem, kas ir pie atiešanas laikiem. Ja to noskenē, tad tiek atvērta mobilajam telefonam piemērota lapa, kurā ir visu transportu, kas atiet no konkrētās pieturas, tuvākie atiešanas laiki.

Rīgas Satiksmes pieturas transporta saraksts

Dažādu maršrutu tuvākie atiešanas laiki no vienas konkrētas pieturas.

Man tas šķiet ļoti ērti un izmantoju regulāri. Īpaši noderīgi pieturās, kurās pietur daudz dažādu maršrutu transportlīdzekļi un der vairāki no tiem. Piemēram, ja vajag tikai pabraukt kādu gabalu pa Brīvības ielu.

Saglabāšana vēlākai lietošanai

Tā kā, lai noskenētu šo kodu ir jānokļūst līdz konkrētajai pieturai, bet piemājas pieturai ir forši zināt atiešanas laiku pirms iziešanas no mājas, lai nesanāk nokavēt vai arī 20min stāvēt un gaidīt. Manā gadījumā tas ir pirmais trolejbuss, kurš iet ļoti reti.

Ja ir iPhone un QR kodu nolasīšanas aplikācija, tad:

  1. Ar QR koda nolasīšanas aplikāciju ir jānoskenē pieturā esošais QR kods (der jebkurš no pie staba redzamajiem – tie visi ir vienādi)
  2. Links no QR koda aplikācijas ir jāiezīmē un jānokopē
  3. Šis links ir jāatver ar Safari
  4. Apakšējā joslā jāatver funkciju panelis, kurā ir opcija “Add to Home Screen” un jāizvēlās tā
  5. Šajā brīdī starp aplikāciju ikonām jau būs parādījusies jauna ikona ar Rīgas Satiksmes logo, kuru jebkurā brīdī atverot, atvērsies aktuālais saraksts ar tuvākajiem transportlīdzekļiem.

Ja gadījumā ir situācija, ka uz tuvāko “reisu” paspēt vairs nav iespējams, nospiežot uz konkrēta maršruta numura šajā skatā, atvērsies konkrētā maršruta atiešanas saraksts no tieši tās pašas pieturas.

Pievienot saiti mājas ekrānam

Skats, kurā jāizvēlas “Add to Home Screen”

Likās, ka šo sanāks uzrakstīt īsāk, bet iesaku izdarīt. Retu reizi ļoti noder un ir to vērts. Konkrēto ikonu pats esmu ielicis “Travel” folderī, kurā ir dažādas aplikācijas, kas saistītas ar ceļošanu un pārvietošanos (transportiem).

[EDIT]: Pēc publicēšanas Facebook Jānis Polis komentārā norādīja, ka šo lietu var izdarīt arī ar Trafi aplikāciju (pieejama gan iPhone, gan Android lietotājiem).

The following two tabs change content below.

Māris Antons

Digitālā mārketinga menedžments at ground floor digital
Digitālās komunikācijas speciālists, ikdienā konsultē uzņēmumus. Pārzina mājaslapu, aplikāciju un programmatūras izstrādi, digitālo reklāmas kampaņu stratēģijas, veidošanu un vadību. Pateicoties plašajai pieredzei palīdz kā ārējais digitālais konsultants vispusīgā uzņēmumu digitālajā attīstībā, kas orientēta uz racionālu un efektīvu izaugsmi.