IMG_9683

Ja Tu nedari politiku, politika dara Tevi?

Nav tā, ka es vēlos ikdienā sekot līdzi tam, kas notiek Saeimā, valdībā vai pašvaldībā. Man ir darāmas savas lietas, es negribu tām atņemt laiku, lai skatītos uz pirkstiem cilvēkiem, kuru tiešais darba pienākums ir vadīt valsti.

Es arī cenšos to nedarīt, jo man nav laika un enerģijas katrā tēmā ierakties līdz tādiem dziļumiem, lai varētu teikt, ka visu pārzinu un varu pateikt, kas ir labākais risinājums katrā situācijā.

Ideālā pasaulē es dzīvotu ar pārliecību, ka valsts spēj sevi uzturēt kārtībā un iet pareizā virzienā. Tas katru reizi varbūt arī nebūtu tieši tā, kā es to esmu iedomājies, jo dzīvojam demokrātijā, bet plus mīnus es justos par virzienu ok.

Realitātē es nepārtraukti saņemu signālus, ka lietas neiet pareizā virzienā. Kas sliktāk, man novārtā atstātas šķiet tās pašas lietas, kas piecus un desmit gadus atpakaļ.

Mums ir problēmas iekšlietās un izglītībā, vāja veselības sistēma, valsts nauda tiek dota aizdomīgiem projektiem, IT jomā mēs neesam neko pat attāli tuvu normālam risinājumam izveidojuši un tā tālāk un tā joprojām.

Reizi gadā mēs nomurminam, ka šogad vēl nevaram izdarīt lietu X (paņemt jebko no iepriekšējās rindkopas), bet pēc tam ar zināmu regularitāti mums atrodas līdzekļi lietām, par kurām neviens pat dzirdējis nav.

Šobrīd tās ir jaunas sporta zāles, koncertzāle pasaulē nepiemērotākajā vietā, hokeja čempionāti, tūlīt izdomāsim jaunu e-veselību, tad vēl kaut ko. Par ideju trūkumu jaunu lielprojektu izveikšanā mums nav jāsatraucas.

Tajā pašā laikā policistiem nav resursu, lai uzturētu kārtībā valsti, medicīnai nav resursu, lai uzturētu kārtībā iedzīvotājus, izglītība grimst purvā, bet, hei, mums būs koncertzāle.

Es kaut kad droši vien gribēšu sākt strādāt valsts pārvaldē, bet tas nenotiks tik drīz. Pagaidām man vēl ir aizraujoši reklāmā un nauda vēl arī jānopelna.

Līdz tam varbūt mēs tomēr varam salikt šortlisti ar 5 darbiem, kas jāizdara, un tos izdarīt PIRMS mēs uzceļam koncertzāli?

Es negribu reizi nedēļā attapties pie atvērta twitter, iesākot tvītu ar “WTF”. Sakārtojam vismaz pamatlietas. Lūdzu.

***