Radio 101 un kā internets to izglābs

image

Man ļoti patīk radio 101 koncepts, bet nekad nav pametusi baža, ka tas varētu neizvilkt līdz tam brīdim, kad vajadzētu būt Radio 101 ziedu laikiem.

Pēdējo gadu laikā mani visvairāk ir pārsteidzis planšetdatoru straujais uzvaras gājiens. It īpaši tas, cik ātri tie ienāca arī Latvijā. Tik ļoti, ka mana skepse, kas pašam likās daudzmaz sapratīga un veselīga, sabruka vienas dienas laikā, Lattelecom TV pasākumā, kad kā ar lāpstu pa pieri atnāca cipars, ka Latvijā 2% iedzīvotāju jau ir planšetes. Man tas bija “wow, ātri” moments. 

Un man kaut kā šķiet, ka šobrīd ļoti strauji mainās attieksme pret internetu telefonā. Tas ir kļuvis tik lēts, ka tiešām (kā viens otrs operators mums stāsta) vairs nav jēgas skaitīt ne minūtes, ne megabaitus. Zinām, ka TV jau pa lielam ir pārgājusi uz IP protokoliem. Nākamais, ar ko tas varētu notikt, ir radio.

Tiesa, pirms tam ir jānotiek vairākām lietām. Viena no tām ir tas, ka lietotāji jāradina vēl vairāk pie interneta telefonos (daudzi to vēl joprojām neizmanto). Otra lieta ir uz operatoru pleciem – pārklājums un tā stabilitāte. Un, ja runājam par pārklājumu, tas klibo. Vēl joprojām un arī pārvietojoties pa Rīgas centra ielām. 3G, 4G, UMTS un viss cits ir forši, bet tie neatsver to klusumu manās austiņās, kad braucot cauri kādam Rīgas centra parkam, noraujas mans radio strīms.

Bet, pieņemot, ka tā nav utopija (jeb mana fantāzija) un radio tiešām nobriest pāriešanai uz internetu full-time, Radio 101 īpašnieku vietā es uz šo tendenci raudzītos ar ļoti lielām cerībām, jo:

  1. Atkrīt visas frekvenču problēmas (un to šim mazajam radio ir bijis ne mazums)
  2. Radio 101 ir acīmredzams rūdījums digitālajam laikmetam, kurš šim radio ir unikāls
  3. Infrastruktūras pieejamība vairs nebūs citu, lielo radiostaciju trumpis

Tiesa, lai pilnībā dzīvotos pa internetu, ir jāveic mājasdarbi. Un ne tikai Radio 101, bet arī visiem citiem. Piemēram, ar cik skaļu blīkšķi dažādas radio stacijas ieviesa savas mobilās aplikācijas, tā arī par tām ir aizmirsts. Es, piemēram, jūtos ļoti ierobežots savā radio 101 aplikācijā, kurā varu tikai nospiest pogu, lai piezvanītu uz studiju (vai arī nestrādājošais video). Kur ir manas iespējas rakstīt pa taisno uz studiju, piedalīties aptaujās, redzēt šobrīd skanošo dziesmu nosaukumus un citādi “sarunāties” ar radio?

Nava. Bet man gribās. Un vajag.

***