algu petijums kopsavilkums.003

Digitālā mārketinga algas 2021

  • Vidējā alga – 1502.08€ (uz rokas)
  • Mediānā alga – 1395€ (uz rokas)

Aptaujājot 174 digitālā mārketinga speciālistus, kuri tika sasniegti digitālajam mārketingam veltītās Facebook grupās 2021. gada pirmajā maijā, ir noskaidrots, ka digitālā mārketinga speciālista vidējā alga ir €1502.08. Visas šajā ierakstā norādītās algas ir “uz rokas”.

2021. gada aptaujā ir ieviests arī dalījums pa dzimumiem, kas norāda uz manāmu atšķirību atalgojuma līmeņos starp sievietēm un vīriešiem.

Lai lasītu par 2020. gada apkopotajiem rezultātiem atsevišķi – Digitālā mārketinga algas 2020 – ko dara un cik saņem digitālā mārketinga speciālists.

Kāds ir algu sadalījums pa līmeņiem starp respondentiem

Ja respondentu atbildes salīdzina pret iepriekšējo gadu, ir redzams, ka ir būtiski samazinājusies to digitālo mārketinga speciālistu īpatsvars, kuri mēnesī saņem zem 1000€, bet aptuveni tāpat ir pieaudzis cilvēku skaits, kuri saņem virs 1000€ uz rokas.

Izteikti lielākā daļa respondentu nozarē strādā no 1-9 gadiem, kas parādās arī atbilžu sadalījumā pie jautājuma par pieredzi.

Šī iemesla dēļ iesaku neņemt vērā datus par speciālistiem, kuru pieredze ir mazāka par gadu un lielāka par 9 gadiem – ir pārāk maz responentu, lai izdarītu pilnvērtīgus secinājumus. Viena lieta, kas izkristalizējas, ir atšķirība samaksā starp dzimumiem, ko arī šogad šķita interesanti uzzināt. Pievienoti procenti ir aprēķins cik % no vidējās vīrieša algas saņem sieviete ar līdzīgu gadu pieredzi. Pay gap arī pie mums?

Šogad arī starp respondentiem ir izlīdzinājies algas pieaugums atkarībā no pieredzes.

[Ziņa tiks papildināta]

***